Bezglutenowa, jaglana kaszka Holle

Dlaczego kaszka Holle

Coraz częściej słyszy się, że gluten nie jest zbyt zdrowym produktem. Lekarze holistycy przestrzegają, że spożywanie glutenu może przyczynić się do powstawania chorób autoagresywnych, cukrzycy, miażdżycy. Produktów zawierających gluten nie powinny jeść przede wszystkim dzieci do 6 miesiąca życia. Biorąc pod uwagę rosnące potrzeby konsumentów firma Holle wprowadziła na rynek bezglutenowe kaszki na bazie prosa.

Co jest głównym składnikiem kaszki Holle

Kaszka Hole to kaszka jaglana, wyprodukowana z prosa z ekologicznych upraw. Kasza jaglana jest bardzo dobrym źródłem energii, nie zawiera glutenu. Jest jedną z najstarszych i najzdrowszych kasz. Zawiera dużo dobrze przyswajalnego białka oraz witaminy B1, B2, B6, E, żelaza, miedzi, lecytyny oraz bardzo rzadko znajdującego się w produktach spożywczych krzemu. Jest lekkostrawna, odżywcza i nie powoduje alergii. Ma działanie zasadotwórcze (przywraca równowagę kwasowo – zasadową), antywirusowe. Kleik z kaszy jaglanej polecany jest przy problemach żołądkowych, jest lekkostrawny. Kaszę jaglaną można bezpiecznie wprowadzić do diety niemowląt jako pierwszy produkt zbożowy.

Ekologiczna kaszka Holle

Jest to kaszka produkowana przez firmę, która specjalizuje się w produkcji najwyższej klasy żywności dla niemowląt, używa wyłącznie produktów ekologicznych z kontrolowanych upraw. Bez sztucznych dodatków, konserwantów i barwników, polecana przez pediatrów. To kaszka pełnoziarnista, wysoko odżywcza, delikatna dla żołądka, o aksamitnej konsystencji, którą można podać niemowlętom od 4 miesiąca życia. Aby urozmaicić posiłek dziecka, można podać ją na różne sposoby np. dodając owoce, orzechy. Wygodna w przygotowaniu, nadaje się do podania na ciepło lub na zimno, z mlekiem lub z wodą. Nadaje się do zagęszczenia zup i sosów. Można podawać ją z warzywami, a także z mięsem. Nie zawiera glutenu, nie jest sztucznie słodzona. Zawarty w niej cukier jest wyłącznie pochodzenia naturalnego.  Porcja kaszki stanowi pełnowartościowy posiłek. Jest alternatywą dla kaszek ryżowych i kukurydzianych. Kaszka Holle polecana jest dla wszystkich niemowląt, jak i dla tych z alergiami pokarmowymi, z celiakią, z nietolerancją laktozy. Dostarcza wszystkich, niezbędnych do harmonijnego rozwoju dziecka składników.

Za co rodzice cenią kaszkę holle

Kaszka Holle oceniana jest bardzo wysoko przez rodziców, uważają oni, że lubią decydować co dodają do kaszki, że zamiast proszku o smaku jabłka, lub aromatu jabłkowego wolą dodać jabłko, sami decydują jakie mleko dodają do kaszki lub przydadzą kaszkę bez mleka. Jedyną wadą kaszki, zgłaszaną przez rodziców jest jej trudna dostępność.

Background obraz autorstwa benzoix - www.freepik.com
Tagged , ,